Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Lajm i mirë për Shqipërinë! Ulet numri i rasteve të reja me koronavirus, qyteti më i prekur është…

Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se janë konfirmuar 503 raste të reja me koronavirus. Situata e COVID19 në 24 orët e fundit paraqitet si vijon:

Përditësimi i Covid-19/ MSH zbulon shifrat: Ja sa persona rezultuan

Janë kryer 2210 testime dhe kanë rezultuar pozitivë 503 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki:

169 raste në Tiranë, 27 në Shkodër, 26 në Vlorë, nga 23 raste në Durrës, Sarandë, 20 në Fier, 18 në Lezhë, 17 në Kurbin, 16 në Lushnje, 14 në Kukës, 13 në Kavajë, 12 në Elbasan, nga 10 raste në Krujë, Peqin, nga 9 raste në Korçë, Berat, 8 në Malësi e Madhe, 7 në Gjirokastër, nga 6 raste në Tropojë, Delvinë, nga 5 raste në Has, Dibër, Skrapar, nga 4 raste në Rrogozhinë, Gramsh, Shijak, Kuçovë, Maliq, nga 3 raste në Mat, Klos, nga 2 raste në Devoll, Librazhd, Kamëz, Përmet, Cerrik, Dropull, nga 1 rast në Pukë, Pogradec, Tepelenë, Ura Vajgurore, Fushe Arrëz, Kolonjë, Patos.

Shqipëria rrezikon krizë ekonomike për shkak të COVID-19 | Ballkani | DW |  16.03.2020