Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Lajm i mirë për gjithë shqiptarët/ Shumë shpejt mund të ndodh, ajo që është pritur prej vitesh

Një lajm i mirë për Shqipërinë. Parlamenti holandez ka votuar sot pro hapjes së negociatave të Shqipërisë për në BE. Lajmi është bërë i ditur nga ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka.

Negociatat/ Holanda: Shqipëria të trajtohet e ndarë nga Maqedonia - Liberale

“Holanda sapo votoi “Po”! Dritë jeshile nga Parlamenti Holandez! Shqipëria ka përmbushur kushtet dhe është e gatshme të mbajë Konferencën e Parë Ndërqeveritare.

Një lajm shumë i mirëpritur dhe një njohje e merituar e çlirimit tonë të reformës.”, shkruan Xhaçka.