Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Lajm i hidhur! 5 persona japin shpirt nga koronavirusi, ja sa raste të reja u konfirmuan

Gjatë 24 orëve të fu ndit në Kosovë kanë dhënë shpirt 5 persona dhe janë konfirmuar 506 raste të reja me Covid-19.

Kosovë: Rekord infektimesh me Covid-19 | Ballkani | DW | 27.07.2020

Rastet e vd ek je s janë nga komunat: Ferizaj 1 rast (62 vjeç), Gjakovë 1 rast (72 vjeç), Prishtinë 1 rast (70 vjeç), Viti 1 rast (59 vjeç), Vushtrri 1 rast (69 vjeç).