Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Lajm i fundit/ Ndërron jetë shqiptari me Covid-19 që u hodh dje nga kati i tretë i spitalit

Një ditë pasi u hodh nga kati i tretë i spitalit Infektiv, ka ndërruar jetë pacienti 69-vjeçar.

Pacienti me Covid hidhet nga Spitali Infektiv - Tv Klan

Reshat Grendi, i cili ishte duke marrë trajtim pasi ishte infektuar me Covid-19 mori dje aktin e rëndë duke u vetëhedhur. Ndërkohë paravarësisht përpjekjeve për ta shpëtuar, burime bëjnë të ditur për gazetarin Maksi Rama se 69-vjeçari nuk ka mundur të mbijetojë.

Ai ishte shtruar vetëm një ditë më parë në spitalin Covid-1. Hedhja e 69-vjeçarit nga Fieri është rasti i katërt brenda pak kohësh. Më herët tre pacientë të tjerë kanë ndë rmarrë aktin e rëndë duke u vetëhedhur nga Sanatoriumi.

Hedhja e pacientit nga Spitali Infektiv, reagon “Nënë Tereza” – A2 CNN