Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Lajm i fundit! Kryeministri i Kosovës infektohet me koronavirus, ja gjendja e Hotit

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Kosovo, the new government led by Avdullah Hoti is born

Përmes një statusi në Facebook, kryeministri Hoti ka konfimuar lajmin.

Ai shton se ka vetëm kollë të lehtë, ndërsa thotë se do të vetë izolohet për dy javë.

Kosovo: Avdullah Hoti was elected new PM with 61 votes in favor ...

Postimi i plotë i Avdullah Hotit:
Të nderuar,

Sot e kam bërë testin për covid-19 dhe kam rezultuar pozitiv. Nuk kam shenja, përveç një kollë shumë të lehtë. Nga sonte jam në izolim për dy javët në vazhdim. Do të kryej obligimet nga shtëpia. Avdullahu.

Hoti meets with EU leaders, discusses visa liberalisation and ...