Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Kryeministri Rama publikon pamjet/ Spitali që po ndërtojnë turqit në Fier është drejt fundit, ja kur dorëzohen çelsat

Kryeministri Edi Rama së fundmi ka postuar pamje nga punimet që po kryhen për Spitalit Rajonal të Fierit, që është financuar nga qeveria e Turqisë.

Dalin fotot/ Ja si do duket spitali që do të ndërtojnë turqit në Fier

Punimet e spitalit dje ishin në ditën e 49, ndërsa inxhinierët turq të kompanisë YDA, kanë vendosur si sf idë do rëzimin e çelësave edhe më përpara se afati 3 mujor.

Ndërtimi këtij spitali shtrihet në një hapësirë prej 50000 m2 nga e cila 13.000 m2 i dedikohet godinës e cila do të jetë me 1 dhe 2 kate.

Rama inspekton punimet në Spitalin Rajonal të Fierit: 50 mjekë e infermierë  turq do punojnë bashkë me 320 mjekë e infermierë shqiptarë - APEL MEDIA