Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zaev uron në SHQIP Edi Ramën për fitoren

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev iu është bashkuar urimeve për homologun e tij, Edi Ramën, pasi deri më tani rezulton fitues në zgjedhjet e 25 prilli.

Rama Zaev4

Homologu maqedonas ka vendosur që këtë urim për kreun e qeverisë shqiptare ta bëjë në shqip.

Kujtojmë se fitoren Ramës ia ka uruar edhe presidenti turk, Erdogan, kryeministri grek dhe ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio si dhe lideri i opozitës italiane, Matteo Salvini.

Rama, Vučić and Zaev pledge to intensify flow of goods and mobility in the  region - European Western Balkans