Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Kreu i Urgjencës Kombëtare jep lajmin e mirë: Në Shqipëri do ketë lirim të masave ja, kur nisin

Kreu i Urgjencës Kombtare, Skënder Brataj, teksa ka komentuar situatën e Covid në vendin tonë, është shprehur se në ditët në vijim mund të kemi përsëri lehtësim masash.

Skënder Brataj thirrje qytetarëve: Kujdes me këtë ilaç, nuk autorizohet për  Covid-19 - Abc News

“Mund të ketë lirim masash edhe në javët e ardhshme” tha ai në një intervistë për ABC news. Ai nuk e përjashtoi dhe një rritje të lehtë të infektimeve në fund të muajit prill sipasojë e grumbullimeve në fushatën elektorale.

“Zbatimi i masave, që do të jenë në organizimin e qendrave të votimit nuk mendoj se do të rrisin rrezikun e rritjes së infeksioneve.

Ndoshta do të ketë një rritje në fund të muajit, fillim të majit për arsye të përhapjes së infeksioneve, fatin e mirë dhe të keq edhe të zgjedhjeve që po bëhen, ka shumë raste kur nuk po respektohen rregullat.

Brataj publikon të dhënat e studimit: Pas shërimit nga COVID, antitrupat  bllokojnë edhe versionet e reja të virusit - Shqiptarja.com