Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Krenari! Erkand Qerimaj shpallet kampion Europe

Erkand Qerimaj është shpallur kampion Europe në peshëngritje, stili i shkëputjes. Kampionati europian po mbahet në Shqipëri dhe Qerimaj na bën kështu krenar pas arritjes së Evangjeli Velit, e cila gjithashtu u shpall kampione në stilin e shkëputjes para dy ditësh.

Të gjitha shpresat ishin te peshëngritësi shqiptar, i cili na ka bërë krenarë dhe më parë.

Tashmë mbetet të gëzojmë suksesin e tij dhe të urojmë sa më shumë medalje në të ardhmen.

Evropiani i peshëngritjes, Erkand Qerimaj tërhiqet nga gara – Balkanweb.com  – News24