Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Koronavirusi i mori jetën, i biri i kushton fjalët rrënqethëse ish-boksierit shqiptar

Ish-trajneri i kombëtares së boksit, Skënder Kurti ndërroi jetë ditën e sotme në Spitalin Infektiv si pasojë e koronavirusit. Ditë më parë, 61-vjeçari nga Tirana pësoi vd ekje klinike dhe gjendja e tij ishte e rënduar së tepërmi. Kurti ishte i shtruar në spital prej 20 ditësh në gjendje të rëndë i intubuar.

Pas ndarjes nga jeta të ish-boksierit kampion, djali i tij Renato ka bërë një dedikim prekës.

“Qofsh i xhenetit shoku im me i ngusht , baba im! Zoti te miret i merr per vete, pac dheun e lehte bab me ty ka vd ek edhe gjysma ime sot! S’ndahesh dot nga zemrat tona! Do jetosh me mu ne krah ne shpirtin tim derisa te bashkohemi”, shkruan Renato.

Leave a Reply