Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Koronavirusi i merr jetën kuzinierit të njohur shqiptar, rrëqethin me dedikimet: Ti ishe shumë i ri u prefsh në Xhenet!

Koron avirusi i ka marrë jetën profesori dhe kuzhinierit të njohur Arben Trepsenishti.

ne zi | Bota Press

Mbrëmjen e djeshme shefi i kuzhinës humbi jetën me virusin. Nuk dihet se sa kohë kishte Trepsenishti që ishte inf ektuar me covid, mirëpo duket se gjendja e tij shëndetësore ishte rënduar aq shumë sa nuk mundi të fitojë bet ejën me vi rusin.

Ky ishte një lajm tr onditës për miqtë dhe të afërmit e tij, të cilët kanë mbetur të sho kuar për ndarjen nga jeta në moshë të re të Arbenit.

“Nje humbje e madhe per kedo qe te njohu..per familjen dhe miqte..mu dridh zemra per kete lajm nga ndarja e jetes nga COVID.. Arben Trepsenishti.Ngushellime gjithe te dashurve dhe familjes…mjeshter dhe profesor ne gatim i padiskutueshem nje petagog me dije te thella..dhe nje djale flori ne shoqeri”, shkruan një nga miqtë e tij.

“E pabesueshme ,akoma sme besohet,sdi cfare fjalesh ngushellimi mund ti thuhen familjes ne kete humbje kaq te madhe. Qofsh I xhenetit miku im“, shkruan një tjetër mik i tij.

E TRISHTË/ COVID-19 i merr jetën profesorit dhe kuzhinierit Arben  Trepsenishti (DEDIKIMET E NDJERA TË