Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Kërkohet dorëheqja e Lulzim Bashës, zbulohet se ç’do ndodhë në korrik me Partinë Demokratike/ Dalin detajet e forta

Ervin Salianji i ftuar në “Radarti Informativ” në ABC, foli për humbjen e zgjedhjeve të 25 prillit dhe kërkesën e kr itikëve për dorëh eqjen e kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Featured image of article: Nishani kërkoi dorëheqjen e Bashës, Salianji: PD në korrik ka zgjedhje për kryetarin e saj

Ndër aktorët politikë që kërkuan dorëheqjen e krydemokratit pas h umbjes së zgjedhjeve, ishte edhe kreu i Këshillit Kombëtar i PD-së, Bujar Nishani.

Nga ana tjetër Ervin Salianji gjatë bisedës në studio më gazetaren Jonida Shehu, tha se në korrik Partia Demokratike ka zgjedhje për kryetarin e saj dhe të gjitha qëndrimet do t’i shprehë nëpërmjet votës.

Lulzim Basha raises the alarm, shows what is happening in Covid-19  hospitals and warns ... - Politike