Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Këngëtari Elton Deda në zi, humb njeriun e dashur: Të qoftë dheu i lehtë, na hidhërove

Këngëtari Elton Deda ka reaguar për lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të artisti të madh dhe profesori të shquar shqiptar, kornistit Andrea Canaj.

Deda shkruan përmes një postimi në rrjetet sociale se e ka hidhëruar kjo humbje e parakohshme e artistit të madh.

“Te qofte dheu i lehte Andrea Canaj. Na hidherove or mik.”, shkruan Elton Deda.