Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Kë të marr e këtë lë? Dalin të palarat e treshes Mevlan, Antonela dhe Ledjana i paska thënë po i bëre asaj harrom mua…

Këtë vit emisioni “Për’Puthen” 2 ka pasur shumë të reja ku këto risi kanë bërë që ai të marrë këtë famë që ka, të th yejë të gjitha rekordet e shikueshmërisë në TV, rrjete sociale dhe më e rëndësishmja në YouTube ku gjer më tani numëron mbi 300 milion klikime.

Ia kemi ngrënë zemrën njëri-tjetrit”, Mevlani dhe Lediana takim romantik

Një ndër gjerat më interesante të sezonit të dytë janë dhe 2 “dashuritë” me nga 3 protagonist që janë formuar në emision. Bëhet fjalë për “trinomin” Mevlan-Lediana-Antonela.

Protagonistët kanë dalë me déklarata të drejtpërdrejta ose dhe të nënkuptuara që kanë pëlqim dhe do lùf tojnë për njëri-tjetrin.

E bukura e këtyre triove ka qënë që i kanë prodhuar të gjitha, dashuri, ur réjtje, íntr íga, xhélozi, flírte, këngë etj. Lediana i vendos ultimatum Mevlanit: Erdhi të na ndajë! Nëse i bën këngë Antonelës unë…

Djaloshi kavajas që jeton në Gjermani është i vetmi konkurrent i cili është që nga fillimi i Për’Puthen 2. Ai ka pasur shume takime me disa nga konkurrentet në emision por së fundmi është përqëndruar tek Lediana , vajza bukuroshe nga Rrësheni dhe Antonela, bukuroshja nga Shkodra e cila jeton në Milano.

Të dyja gocat e kanë shprehur pëlqimin ndaj Mevlanit dhe do të lùfto jnë për të që ta bëjnë për vete. Edhe pse në backstage ose storyt që konkurrentët hedhin në rrjetet sociale të tyret duken miqësore, ne studio kjo nuk rreflektohet dhe aq sepse kemi parë shumë débate të fòrta dhe tòne të ngritura midis Ledianës dhe Antonelës për Mevlanin dhe pëlqimin e madh që kanë për të.

Tani ngelet për tu parë se cilën bukuroshe do zgjedhe “Romeoja” i Për’Puthen i cili përveç dashurisë së dy gocave ka rrëm byér dhe zemrat e publikut me këngët romatike që ka publikuar ku një ndër to mban dhe titullin “Lediana”.

Thikë pas shpine', ç'bëri Ledjana dhe Mevlani pas kamerave? Bora: Çohu nga  karrigia...