Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Kanë marrë vendim kundër Ukrainës/ Ky vend bëhet palë me Putin

Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) kanë pezulluar përkohësisht heqjen e vizave për qytetarët ukrainas, raporton Reuters.

Ambasada e Ukrainës në kryeqytetin Abu Dhabi njoftoi pezullimin e vizave në faqen e saj në Facebook pa dhënë një arsye. Lajmin e konfirmoi më vonë një zyrtar i ambasadës.