Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Kamioni me lëndë kimike del nga rruga dhe kthehet përmbys, jepet alarmi: Mund të shpërthej, të largohen banorët

Një ngjarje e rëndë raportohet se ka ndodhur në Gjermani. E ditur bëhet se në Viersen në Gjermani një kamion me lëndë të rrez ikshme është kthyer përmbys.

Kamioni i mallrave të rrez iks hëm doli nga rruga dhe u kthye përmbys. Kamioni kishte ngarkuar substanca kimike. Ende nuk dihet se përse ka dalë nga rruga kamioni.

Ala rmi u dha se mund të kishte një shpër thim. Autostrada do të qëndrojë e mbyllur në drejtim të Venlo deri nesër. Shoferi i kamionit është në gjendje të mirë shëndetësore. Në vendin e ngjarjes janë rreth 60 zja rrë fiksës. Banorët afër zonës janë larguar.

Burimi: Bild/ Përktheu dhe përshtati: Revista Ora.