Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Ka prishur të mbjellat, në këtë qytet shqiptar ka rënë edhe breshër

Pas dy ditëve me temperatura mbi mesataren e muajit dhjetor dhe kohë me diell, reshjet kanë rinisur sërish duke shkaktuar probleme në vend.

Përveç reshjeve të shiut në disa zona të Shqipërisë raportohet për breshër.

Pasditja ka qenë me breshër të fuqishëm. Dëme janë shënuar edhe në Rrajcë Fushë, Rrajcë Sutaj dhe në Rrajcë Skënderbej.

Gjithashtu breshëri ka nisur këtë pasdite edhe në zonën e Librazhdit, duke dëm tuar të mbjellat e banorëve atje.