Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Ka datëlindjen sot, djali i Pirro Çakos dhe Inva Mulas bëhet 25 vjeç/ Ja ku ndodhet ai dhe ku po feston

Ai është i biri i 2 prej emrave të mëdhenj në botën e muzikës shqiptare, djali i sopranos Inva Mula dhe kompozitorit Pirro Çako.

Antoni Çako performs for the first time at the Palace of Congresses

Nuk mund të ndodhte ndryshe, Antoni Çako ka trashëguar nga familja e tij genin e artistit dhe kjo pa nxitjen e prindërve. 25 vjeçari ka treguar në intervistat e mëparshme se kjo ishte një zgjedhje totalisht e tij pasi vendosi të ndërpriste edhe studimet për politik në Londër duke ndjekur ëndrrën e tij.

Më pas Antonio përfundoi shkollën për muzikë elektronike në kryeqytetin britanik dhe tani synon të bëjë festivale si ato të disa prej producentëve dhe Dj më të famshëm në botë, të cilët kanë qenë dhe frymëzimi i tij.

Më siguri, duke njohur dhe prejardhjen e artistit, nuk do vonoj shumë ta shohim në festivalet e mëdha botërore. Përsa i përket pamjes së jashtme, ndoshta në shikim të parë as nuk do ta besonit se ai është djali i Inva Mulës dhe Pirro Çakos.

Antonio ka një pamje mjaft ekstravagante, i mbushur me tatuazhe dhe tani me flokët e gjata duket mjaft stil dhe i përshatur me jetën e tij në Paris.

Në fillim nuk e doja”, Antoni Çako flet për marrëdhënien me njerkun – FaxWeb

Anthony Çako i shpëton për fije të perit përplasjes së avionit; 23-vjeçari publikon këngën e parë dedikuar kësaj ngjarjeje - Showbiz