Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Jepet lajmi i mirë nga Manastirliu për gjithë shqiptarët: Ka nisur të përdoret edhe në Shqipëri ky kurim

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë të ditur me anë të një postimi në rrjetet sociale se gjatë 24 orëve të fundit, e kanë fituar betejën me Covid-19, 62 pacientë.

Manastirliu: Nuk do të ketë kthim mbrapa, por respektoni rregullat – A2 CNN

Kështu deri më tani 6 mijë e 346 pacientë janë të shëruar nga fillimi i pandemisë.

Kujtojmë se çdo i shëruar nga Covid-19, mund të dhurojë plazmën e tij për pacientët e prekur nga ky virus në mënyrë që të ndihmojë trupin të luf tojë atë. Prej disa ditësh edhe në vendin tonë ka filluar trajtimi i pacientëve me plazmë.