Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

‘Jemi larg fitores, mos dëgjoni gjithologët’, Tritan Kalo jep mesazhin e rëndësishëm

Mjeku Tritan Kalo ka dhënë një mesazh të rëndësishëm përmes një statusi në Facebook. Kalo kërkon nga qytetarët që të vazhdojnë të zbatojnë rregullat sepse sipas tij fitorja është ende larg. Mjeku bën thirrje që të mos abuzohet me liridaljet dhe të dëgjohen vetëm specialistët.

“DURIM, durim dhe vetëm durim…..PËRSËRITJA mbetet mama e dijes, dhe aspak baba e mërzitjes….Jemi ende larg së të thirrurit FITORE….Vetëizolimi, distancimi fizik, higjena vetjake dhe ajo kolektive, ushqimi, ajrimi i mjedisive tona, rehidrimi po fillojnë të na shpërblehen, POR me orët e “liridaljes” nuk duhet abuzuar….UDHËT e Tiranës zhurmojnë dhe t’a thyejnë pak zemrën ku sheh pamje si më poshtë…..Në spital me infermjeret tona duararta e fjalëpakë të Pavjonit të parë, Mirën e Lulin si dhe me Agimin, i cili po përballet me Sars-Coc2/Covid-19 dhe këmbëngul që të bëjmë një foto së bashku….Fjalët në mesazhin e tij që bashkëshoqërojnë foton me të, janë prekëse dhe përmbajnë shumë mirënjohje: “Më bërë ta shijoj këtë shkëlqim dielli në dritaren time. Përqafime me mirënjohje të thellë.”…. DËGJONI vetëm këshillat e specialistëve dhe jo ato të gjithologëve, për të mirën e shëndetit tuaj fizik dhe mendor….JU DUAM shumë, POR edhe ju duhet të doni më shumë veten tuaj, si dhe të respektoni përkushtimin e punën tonë….BASHKË ME SIGURI do ja dalim mbanë!!!”, shkruan Kalo.

Leave a Reply