Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Ishte vetëm 17 vjeçe kur fitoi lotarinë me 1 milionë paund, e reja: Nuk ia uroj njeriu fatin tim

Në vitin 2013, Jane Park, skoceze, ishte vetëm 17 vjeç kur fitoi 1 milion paund në lotari. Që atëherë, jeta e Jane ka qenë nga larg nga përralla që të gjithë mund të imagjinojnë me aq para. Ajo madje pranon se më shumë sesa me fat, ndihet keq për fitoren e saj.

‘Nuk do t’ia uroja askujt’: 17-vjeçarja që fitoi

Gjatë një interviste për Dr. Phil, Park kujtoi ditën kur zbuloi se ajo ishte fituesja me fat dhe se si vrapoi në shtëpi nga dyqani për të njoftuar lajmin emocionues, duke e krahasuar atë një skenë nga “Charlie & The Chocolate Factory”.

Dhe duke pasur parasysh se ishte shumë e “padëgjuar” që dikush në moshën e saj të fitonte lotarinë, Park thotë se u shty të dilte në publik, vendim për të cilin ajo u ndje përsëri e penduar.

E reja madje përfundoi duke vuajtur nga komplikimet pas një prej oper acioneve dhe iu desh të kalonte një muaj në spital.

‘Nuk do t’ia uroja askujt’: 17-vjeçarja që fitoi