Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Ishte në lule të moshës/ Ja emri i 21-vjeçarit shqiptar që ia mori jetën Covid-19

Një 21 vjeçar ka ndërruar jetë si pasojë e Covid-19. I riu nga Elbasani, Ledian Ceka, ishte i shtruar në Spitalin “Shefqet Ndroqi” në Tiranë, ndërsa kishte edhe sëmundje bashkëshoqëruese.

4 raste të reja me koronavirus në Shqipëri, shkon në 6 numri i të prekurve – A2 CNN

Konfirmohet se i riu u dërgua gjatë ditës së mërkurë në Spitalin e Sanatoriumit.

Pasi u kuruar disa ditë në shtëpi, i riu u dërgua mbrëmjen e shkuar fillimisht në spitalin e Elbasanit nga ana e familjarëve dhe më pas drejt spitalit Covid2 në kryeqytet. Mjeket e futën menjëherë në i ntub im por 21 vjeçari nuk mundi dot të mbijetojë.

Koronavirus, shkon në 6 numri i viktimave në Shqipëri, vdes 71-vjeçarja – A2 CNN