Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Infektuar me Covid-19/ Aktori i madh shqiptar është në gjendje të rëndë, shtrohet në spitalin ”Shefqet Ndroqi”

Pas një muaji be tejë me Covid-19, gjendja shëndetësore e aktori Guljelm Radoja është rënduar dhe është dërguar në int ubim te “Shefqet Ndroqi” në Tiranë.

Aktori i njohur Guljelm Radoja në gjendje të rëndë nga Covid-19, miqtë  thirrje shtetit për ndihmë - E-TJERA

Pas ojat që i ka lënë COVID-19 kanë rënduar gjendjen shëndetësore të artistit i cili prej më shumë se një muaj ka qenë i shtruar në spitalin e Durrësit.

Artisti Guljelm Radoja (1945, Shkodër) ka luajtur në të gjitha skenat teatrore në vend. Në kinematografi është anga zhuar në shumë rreth 30 role, ku ndër më të rëndësishmit është ai i Petro Nini Luarasit te filmi “Kush vd es në këmbë” apo edhe te , “Gju rma”, “Mësonjëtorja”, “Kthimi i ushtrisë së v dekur”, “Kolonel Bunker” etj.

Aktori Guljem Radoja në gjendje të rëndë nga Covid-i, Gentian Zenelaj: Mos  u dorëzo! Zahaj: Shteti ta çojë për mjekim jashtë - Balkanweb.com - News24