Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Infektohet me koronavirus edhe një tjetër ministre, ja si është gjendja e saj

Hykmete Bajrami, Ministria e Finanacave dhe Transfereve në Kosovë, është infektuar me koronavirus.

Hykmete Bajrami: Studentët të mos qëndrojnë në konvikte

Lajmi është bërë publik nga vetë ajo nëpërmjet një postimi në faqen e saj në Facebook. Bajrami është shprehur se do të qendrojë në vetëizolim dhe do të punojë nga distanca për aq kohë sa të përmirësohet gjendja e saj shëndetësore.

Gjithashtu, gjatë ditës së sotme u njoftua se dhe presidentja në detyrë e Kosovës, Vjosa Osmani, kishte rezultuar pozitive me COVID-19.

LDK's Bajrami calls for Konjufca's resignation