Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Ia kaloi edhe Donaldit, ja çfarë ka arritur Luizi këtë javë/ Ka fituar më shumë se gjithë…

Ja se cilët janë personazhet shqiptarë dhe të huaj që janë pëlqyer më shumë nga publiku gjatë kësaj jave.

1. Një nga protagonistët e këtij sezoni të “Big Brother VIP” është këngëtari Luiz Ejlli. Që pas spektaklit të së martës, ai është kryefjala e këtyre ditëve lidhur me situatën e krijuar që tronditi opinionin publik. Ai ka fituar plot 47 mijë ndjekës për pak ditë që kur filloi edicioni i “BBV”.

2. Kiara Tito, një nga banoret e “Big Brother VIP” ka qenë një ndër emrat më të përfolur ditët e fundit, së bashku me Luiz Ejllin që ka shprehur një pëlqim për të. Ajo ka shtuar 9 mijë ndjekës këtë javë.

3. Sara Hoxha pasi fitoi “Dancing With The Stars” duket se po e merr këtë periudhë për të pushuar së bashku me Ledrin dhe vogëlushen e tyre. Ajo ka fituar 6 mijë ndjekës.

4. Bjordi Mezini është një nga banorët që ka hyrë këtë javë në shtëpinë e “Big Brother VIP”. Kjo nuk është një eksperiencë e panjohur për të pasi ai ka qenë konkurrent në “Big Brother 1”. Ai ka fituar 5.1 mijë ndjekës

5. Donald Veshaj ditët e fundit ka qenë duke shijuar pushimet me partneren e tij, Bora Zemanin. Ai ka fituar 5 mijë ndjekës këtë javë.