Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

I qujtën fëmijët ”dawn”, Blerina Bombaj i degjeneron keq: Nuk ka Zot që ju fal se ata fëmijë janë Perëndi!

Dietologia Blerinë Bombaj ka reaguar mjaft e indinjuar pasi një komentuese i ka quajtur fëmijët e saj ‘down’.

“Këta më duken si down”/ Blerina Bombaj reagon e revoltuar

Bombaj kishte shpërndarë një video të djalit që tregon dashurinë e tij për qenin e familjes, të cilin nuk e ndërron as për 100 lojëra apo ndonjë vilë luksoze me 7 pishina.

Por është përballur me një koment të pahijshëm të një ndjekëseje që i thoshte se fëmijët e saj, të cilët po ushqeheshin në një restorant, i dukeshin sikur ishin me sindromën Down.

“Më duken si down këta fëmijë, zot më fal”, shkruante ajo ndërsa nuk mungoi reagimi i Blerinës, e cila tha se zgjodhi ta bëjë publik pasi shprehja i dukej më e ulëta që ka hasur ndonjëherë.

“Merites i duken femijet e mi si down, por Merita nuk e di qe femijet me Sindrome Doën jane te Perendise ndersa grate e liga i perkasin vetem D jal lit dhe ne ferr d igjen. Nuk ka Zot qe te fal ty Merita, jo per femijet e mi, por per ata femije qe s’kane asnje faj qe kane lindur me Sindrome Down Kete koment zgjedh ta bej publik per te vetmen arsye se kjo shprehje me duket kaq e ulet sa ska!”, shkroi Troci si kundërpërgjigje për ndjekësen.

“Këta më duken si down”/ Blerina Bombaj reagon e revoltuar

Blerina Bombaj informon fëmijet mbi gatimet e shëndetshme. - PO.al