Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

I mori jètën 19-vjeçares shqiptare po iu dha vendim qesharak, rrëqeth nëna: E nisa vajzën për qejf dhe ma sollën të ftohtë

“Gjykata ka bërë kr im për herë të dytë, vendim qesharak. Ne i kemi falë për gja kmar rje, me dëshirë kemi firmos që nuk do marrim hak

Kështu ka thënë për emisionin “Shqipëria Live”, Remzije Garunja, nëna e 19-vjeçares Lusinda, e cila mbeti e pajete kur makina me të cilën po udhëtonte u për plas nga një tjetër makinë.

Shoferi i makinës tip “Benz”, Behar Pema go diti nga pas makinën tip “Volswagen”, ku po udhëtonin katër vajza të reja. Nga aksi denti i i 13 shkurtit të vitit 2020, humbën jetën Lusinda Garuja dhe Zheneta Qellia, 19 dhe 28 vjeçe.

Ndërkohë së fundmi Gjykata e Elbasanit dha katër vite bu rg për Behar Pemën, i cili aksid enti për vde kje dy vajza të reja dhe dy të tjera i la të pl ag osura.

“Edhe babai i Zhenetës tha në gjykatë se na i vr atë vajzat për herë të dytë. Çdo vajzë ka qejf me dalë, më jetu jetën. Kam punuar 24 orë me u bërë qejfin vajzave, mos me i çu vi kt ima. Por njerëzit gjykojnë, çdo vajzë, 19 vjeçe ka qejf me jetu. Nuk ka një muaj që kam filluar me dalë. E çova për qejf, jo me ardhur në arki vol të ftohtë”, përfundoi me lo t në sy.