Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

I madhi aktori Muharrem Hoxha në zi, Covid-19 i merr jetë gruas së tij: Dhimbje e madhe

Mësohet se edhe mjeshtri i madh humorit shqiptar Muharrem Hoxha, ka humbur bashkëshorten e tij për shkak të Covid-19.

Muharrem Hoxha: Sigurimi më ndiqte se isha i persekutuar

Jalldiz Hoxha, bashkëshortja e humoristit durrsak, Muharrem Hoxha është ndarë nga jeta në moshën 65-vjeçare, pasi humbi betejën me COVID-19.

Jalldiz Hoxha u nda nga jeta ditën e djeshme në qytetin e Pogradecit, aty ku edhe çifti jetonte për të shman gur Covidin.

Aktori i njohur ishte shpërngulur me bashkëshorten në qytetin e Pogradecit që prej fillimit të pandemisë. Fatkeqësisht bashkëshortja e aktorit aq të dashur për publikun shqiptar nuk ia ka dalë të f itojë bet ejën me virusin. Përcjellja për në banesën e fundit do të bëhet pasditen e sotme në qytetin e Durrësit.

Sot aktori i estradës së Durrësit Muharrem Hoxha, ka datëlindjen, i urojmë plot vite të lumtura | GoPro Shkodra