Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

I infektuar me Covid-19, Milaim Zeka nuk voton dot: Bëj thirrje që Covid-19, nuk është kot

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës Milaim Zeka, është i shtrirë në spital duke marrë trajtim për shkak të infektimit me COVID-19.

Image result for milaim zeka

Zeka në një lidhje direkte në ai u ankua se i është pamundësuar votimi. Ai theksoi se organizimi nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është për faqe të zezë.

“Miliona shkojnë për përgatitjen e zgjedhjeve, të njëjta budallallëqe, sa i përket organizimit të KQZ është për faqe të zezë, ata na telefonuan prapë, disa kemi mundur me votu me kusht, kanë mundur të marrin fletvotime, kur një byrokroci përdoret për ta përdhunuar votën e qytetarit ku përmes votës përcaktojmë fatin e vendit tonë atëherë çfarë të presim tjetër”.

Ish-deputeti shtoi se kjo është hera e parë që atij iu pamundësua votimi. “Është hera e parë që nuk do të mund të votoj. Tani jam në spital kam komplikime në frymëmarrje, skam ndonjë shqetësim përpos temeperaturës, apeloj te qytetarët që të mos tallen me COVID-19”.

Image result for milaim zeka