Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Humb jetën nga koronavirusi fëmija 1 vjeç, mjekët japin paralajmërimin: Mos më…

Një afrikano-amerikan, në moshën 1 vjeçare vd iq nga koronavirusi në Gerogia të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Sipas Departamentit të Shëndetit Publik në Xhorxhia kjo është vd ekja më e re nga Covid-19. Drejtori i komunikimeve për Shëndetin Publik të Qarkut Cobb, Valerie Croë tha për CNN se vogëlushi kishte qenë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Të premten, Departamenti i Shëndetit Publik të Xhorxhias raportoi për 2 mijë e 383 raste të reja dhe 79 të vdekur nga Covid-19.

Coronavirus: US death toll passes 50,000 in world's deadliest outbreak - BBC News