Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Humb jetën nga Covid-19 dentisti shqiptar, rrëqeth me fjalët vajza e tij: Ju lutem shqiptarë respektoni masat

Covid ka marrë shumë jetë njerëzish, teksa së fundi nuk ka kursyer edhe jetën e një stomatologu në Librazhd.

I ndjeri mësohet se është Ndriçim Halili dhe ka ndë rruar je të pas një be te je të gjatë me virusin. Lajmi i trishtë është bërë publike nga vajza e tij. Ka qenë Artemisa Halili, e cila përmes një postimi ka bërë të ditur lajmin e hidhur, ndërsa njofton se ku do të mbahet ceremonia e va rrimit. Mes dhimbjes për humbjen e të atit, vajza e stomatologut apelon që të gjithë të respektojnë masat anti-Covid.

Postimi i plotë i Artemisa Halilit:

Te dashur te afërm dhe miq! Me hidhërim, ju njoftojmë për ndarjen nga jeta te njeriu tone te dashur, Dr. Ndriçim Halili. Homazhet do te mbahen datën 19.03.2021 ne orën 9.00-12.00 tek lokal ” Gega ” tek Stacioni i trenit.

Qytetarët do ndezin qirinj sonte për ta nderuar ikonën Leze Qena