Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Halli më i madh i grave merr fund me këtë recetë bio/ Ja si ta bëni që qimet të largohen nga fytyra juaj përgjithmonë

Perzierja qe do te lexoni ne kete artikull ka nje perparsi sepse pergatitet shume shpejt. Shume prej femrave deshirojne qe te eleminojne pergjithmone qimet mbi buzen e siperme.

Në vetëm 15 minuta, mësoni sesi t'i zhdukni qimet e fytyrës përgjithmonë | Thenie per Jetën

Kjo maske ka edhe veprim qetesues pevecse do te eleminoje qimet. Ajo eshte teresisht natyrale dhe pa efekte anesore. Eshte kohe qe te provoni kete metode te eleminimit te qimeve me ndihmen e maskes nga mjalti, limoni dhe qulli i tersheres nese ju jane bere monotone dylli apo shiritat e depilimit.

Kjo perzierje nuk permban asgje kimike dhe eshte nje metode natyrale pa dhimbje. Perberesit e nevojshem per kete perzierje jane:

– 2 luge mjalte,

– 1 luge qull tershere,

– 2 luge leng limoni.

Pergatitja:

Merrni nje ene dhe perzieni mire te gjithe perberesit derisa te krijohet nje mase homogjene. Aplikoni masen e perftuar ne zonat ku deshironi te elimonini qimet duke bere levizje rrethore dhe duke e ferkuar butesisht.

Lereni qe perberja te qendroje per 15 minuta dhe me pas shpelajeni me uje te ngrohte. Me pas qe lekura juaj te jete e kuruar aplikoni kremin hidratues. Per te arritur rezultate optimale perseriteni kete procedure 2-3 here ne jave. Qimet do te zhduken teresisht pas nje muaji.

Hiqni qimet përgjithmonë, për vetëm 5 minuta me këtë përbërës që kushton as 2 euro - YouTube