Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Habit botën infermierja: Erdhi një çift dhe nuk e dinte se duhet të bënin s*ks për të pasur fëmijë, si t’ua thoja

Një infermiere ka zbuluar për tabloidin britanik se një cift i martuar nuk e kishte idenë se duhej të kryenin marrë dhënie se*suale për të pasur fëmijë.

Dritat ndezur apo fikur në dhomën e gjumit? Ja përgjigjja

Rachael Hearson, 59-vjeçe ka punuar për shumë vite si mami dhe infermiere, së fundmi ajo ka folur për takimet më të çuditshme që ka hasur në punën e saj. Racheal tregoi se si kishte hasur me një çift i cili nuk dinte se çfarë ishte s*ksi, pasi e kuptoi se ata nuk kishin asnjë dijeni mbi biologjinë e tyre.

“Ata ishin të martuar për disa vjet, por fëmijë nuk kishin bërë. Mjeku i përgjithshëm doli në përfundimin se ata nuk dinin si të bënin bebe dhe ishte detyra ime të sigurohesha që ata të mësonin.

Ata besoni se foshnjat vijnë vetë si rezultat i martesës dhe nuk kishin asnjë të dhënë. T’i mësosh dikujt për s*ksin është një përgjegjësi e madhe. Por pas disa vizitave, dyshja nuk mund t’i mbante duart larg njëri-tjetrit”– tregoi Rachael.

Dritat ndezur apo fikur në dhomën e gjumit? Ja përgjigjja - Lajm Shqip