Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

“Grua më të mirë se ajo s’kishte”, flet kushuri i të ndjerë: E mori në shtëpi, se la rrugëve kurse ai i mori jetën o Zot!

Zbardhet dëshmia e kushëririt të vi.ktimës 70-vjeçare, Firdes Çekiçi, e cila u v.ra ditën e djeshme nga djali i saj Olsi Çekiçi, 44 vjeç.

gruaja firdes olsi cekici pogradec

Kushëriri i saj ka deklaruar se e ëma e kishte den.oncuar edhe më parë të birin për dh.unë por e kishte tërhequr më pas. Ndërkaq konfirmon se ngjarja ka ndodhur pasi i doli në mbr.ojtje mbesës, vajzës së autorit, për shkak se ai donte ta v.ri.ste sepse ajo rrinte shumë në telefon.

I preu kokën të ëmës me thikë, Olsi Çekiçi nuk pendohet: Kjo do të ...

“Ka qenë njeri shumë i mirë e ëma. U v.ra për vajzën, i doli në mbr.ojtje dhe i m.ori kokën. Dy djemtë mbesën dhe vet kishte në shtëpi. Për telefonin e vajzës ka nisur, por ky nuk e kishte për herë të parë. Çështë ai doktor që e lëshoi. Ka pasur den.on.cime dhe e ka tërhequr se e kishte të bir.

Krimi makabër në Pogradec, flet psikiatri që ka kuruar Olsi ...