Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Greqia nuk po gjen qetësi, gjatë natës kanë ndodhur 24 tërmete të fortë: Njerëzit ende janë rrugëve

Greqia prej orësh nuk gjen qetësi teksa rajonet e Larissës dhe Thesalisë janë go ditur nga disa trmete, më i fundit ai i djeshmi me epiqendër në Elassona, 5.9 i shkallës Rihter.

Tërmet i fortë në Greqi

Qindra banorë të kësaj zone janë detyruar të kalojnë natën jashtë, në çadra, teksa sipas mediave greke janë d ëm tuar 30 shtëpi vetëm në Elassona.

Plot 24 lëkundje kanë ndodhur pas mesnate në epiqendrën e tërmetit të djeshëm, dhe kjo ka vendosur në gatishmëri autoritetet.

Tërmet në Greqi, lëkundjet e tokës ndjehen edhe në Korçë, ja ku ishte epiqendra – Dosja AL