Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Gjendje kritike nga Covid-19 në Greqi, shtohen shumë rastet e reja dhe me dhjetëra po humbin jetën

Në 24 orët e fundit në Greqi janë shënuar 4033 raste të reja me COVID-19 nga të cilët 15 janë identifikuar në pikat hyrëse të vendit fqinj. Numri i përgjithshëm i rasteve që nga fillimi i pandemisë është 301103, nga të cilat 51.3% janë burra.

Greqi, kulmi në rastet COVID-19 nxit më shumë testime

Bazuar në rastet e konfirmuara të 7 ditëve të fundit, 55 konsiderohet se kanë të bëjnë me udhëtime nga jashtë dhe 2401 kanë të bëjnë me një rast tashmë të njohur.

93 është numri i pacientëve që ndërruan jetë në spitalet COVID në Greqi për 24 orët e fundit, ndërkohë që në spitale janë 802 të int ubuar.

Covid-19/ Greqi, 98 viktima nga virusi - Top Channel