Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

(Foto) Vështirë se do njihni, kështu dukej kryeministri Edi Rama shumë vite më parë me shokun e tij

Piktori dhe pedagogu i njohur shqiptar, Vladimir Myrtezai i ftuar dje në emisionin ‘Refleksione’ ka bërë një rrëfim ndryshe. Ndër të tjera Myrtezai bëri një analizë edhe për kryeministrin Rama, i cili prej vitesh bashkëjeton mes profesionit të artistit dhe të politikanit.

Rama Takes his War on Media to Albanians' Phones | Balkan Insight

Në emision u publikua për herë të parë edhe një foto e Edi Ramës e shumë viteve më parë, ku kryeministri si zakonisht shfaqet i veshur gjithë stil, por ndryshe nga nga ai që e shohim sot.

Myrtezai shprehet se Edi Rama është një njeri që eksperimenton në politikë duke e përdorur si instrument vetjak.