Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Flet troç Robert Aliaj: I kam thënë Kristit nuk është për ty ai format, ‘Big Brother’

Robert Aliaj ka folur në Report Tv për pjesëmarrjen e të birit Krist Aliaj në reality show BB VIP. Teksa komentonte gjuhën ba nale në ekrane, artisti u shpreh se ia kishte bërë të qartë Kristit që formati nuk i shkonte tipit të tij.

 

“Djalit i kam thënë që nuk është për ty ai format ku do të bëhesh pjesë. Nëse do futeshin personazhe që kanë përgjegjësi për publikun, formati merr vlerë”, tha Aliaj.

Nderkohe Transmetuesi belg VRT ka zbuluar shtatë artistët që do të konkurrojnë për të përfaqësuar vendin në “Eurovision 2023”, që do të mbahet në Maj në Liverpool. Mes artistëve të njohur që do të konkurrojnë më 14 janar në Paleis 12 është dhe Gala Dragot, vajza e Robert Aliajt.

Lajmi në faqen e festivalit evropian shoqërohet edhe me një prezantim të shkurtër të artistes shqiptare. “17-vjeçarja Gala Dragot është artistja në Eurosong 2023.

Dy vjet më parë ajo fitoi “The voice kids” dhe publikoi këngën e saj të parë “Infektive”. Gala vjen nga një familje artistësh.