Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Flasin banorët e fshatit shqiptar që panë të keqen me sy: I ho qi kokën nënës së tij grua si ajo nuk kishte, ai ishte me…

Banorë të fshatit Buçimas në Pogradec kanë shprehur tr onditjen e tyre nga ngjarja makabre e ndodhur gjatë pasdites në fshatin e tyre.

Del FOTOJA/ I dënuar për drogë, ky është Olsi Çekiçi, 44-vjeçari ...

44 vjeçari, Olsi Çekiçi i mori jetën nënës së tij. Ata thonë se 44 vjeçari ishte me probleme men dore dhe ishte marrë disa herë nga pol icia dhe dërguar në spitalin psik iatrik të Elbasanit.

FOTO/ I shtruar disa herë në spitalin psikiatrik, kush është djali ...

‘Është marrë nga doktorët. Pse e kanë lëshuar? Nuk është se e kanë marrë njëherë. Kjo ngjarje na ka tr onditur shumë. Sepse kjo nuk ka ndodhur ndonjëherë që biri të që llojë nënën. Unë e njoh si njeri, sepse nëna ime e kishte të vetën nënën e tij. Po ta shikoje me veten fliste.’-thotë një nga banorët.

‘Dëgjova vetëm të bërtitura. Ishim larg. Grua më të mirë nuk kishte. Ai ishte me penallti. Ai ishte problematik për familjen e tij. Në lagje nuk ngacmonte’-thotë një tjetër banore.

Detaje nga horrori në Pogradec/ 44-vjeçari e preu me thikë në fyt ...