Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Feston sot datëlindjen Anxhela Peristeri që do na përfaqësoj në Eurovizion, ja sa vjeçe bëhet

Këngëtarja e njohur Anxhela Peristeri,e cila do të përfaqësojë edhe Shqipërinë në Eurovizion, feston sot ditëlindjen e saj.

Anxhela Peristeri: Karma lyrics in English - Albania Eurovision 2021

Ihst vetë Anxhela ajo që e ndau këtë ditë të veçantë me ndjekësit, teksa shpërndau një foto të tortës së ditëlindjes në Instagram , ku mbi të shkruhej: Edhe 100 Angela, ‘Eurovision’ konkursi i këngës, Rotterdam 2021”.

Anxhela sot feston 35 vjetorin, edhe pse duket se mosha është vetëm një numër për të.

🇦🇱 Anxhela Peristeri confirms Karma will remain in Albanian for Eurovision - ESCXTRA.com