Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Erion Braçe del me paralajmërimin e fortë për drejtorin e rëndësishëm, kërkon dorëheqjen e tij

Zëvendëskryeministri Erion Braçe ka publikuar një postim të gjatë në rrjetin social Facebook, ku ka kërkuar që të dorëhiqet menjëherë nga posti drejtori i Arkivave Shqiptare, Ardit Bido.

Ky vendim i Braçes vjen pas deklaratës që ka bërë në emisionin ‘Opinion’ ku ka komentuar vra sje n e Qemal Stafës, të ndodhur në 5 Maj të vitit 1942, datë e cila sot njihet si Dita e Dëshmorëve.

Bido tha se për Qemal Stafën është ngritur një mit që për të është abs urd, pasi sipas tij ai nuk ka qenë h ero.

erion-brace-e1564143738342.jpg