Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Emocionuese! I moshuari e puth dhe s’ndalon dot së qari ja si mori pas 100 vitesh merr më në fund pasaportën shqiptare

Blogeri Olti Curri ka publikuar videon prèkëse të një të moshuari, i cili është pajisur me pasaportë shqiptare, pas rreth 100 vitesh.

Sipas historisë që tregon Olti, i moshuari është larguar shumë herët nga Shqipëria dhe në periudhën e komunizimit i është refuzuar marrja e nënshtetësisë.

“Zoteria ne video emigroi nga Shqiperia ne vitet e komunizmit duke ju privuar nenshtetesia shqiptare. Tani qe po mberrin ne 100 vjetorin e tij ai mori pashaporten duke u rikthyer ne shtetas shqiptar”, shkruan Olti në postimin e tij.

Ndërkohë që siç shihet edhe në video, zotëria puth pasaportën shqiptare, të cilën mund ta marrë pas kaq shumë vitesh.