Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Elsa Lila u ärrestua nga pölicia italiane, flet nusja e nipit të Enver Hoxhës: Fajin e ka Pirro Çako

Mediat italiane ditën e djeshme dhanë lajmin e ndalimit të këngëtares së njohur Elsa Lila, ku u shpërnda me shpejtësi duke u bërë temë e ditës edhe në vendin tonë. Por një pjesë e mirë e artistëve i kanë dalë në krah këngëtares.Dhe së fundmi edhe Rezarta Shkurta.

Fajin e ka Pirro Çako”/ Rezarta Shkurta habit me deklaratën për arrestimin  e Elsa Lilës - GazetaBlic

Por fillimisht ajo e ka marrë me humorë këtë situatë duke u shprehur se fajin e ka Pirro Çako, referuar këngës së tyre, “Diferenca je ti”.“E gjeta kush e ka fajin. Kush bën këngën me Pirron e kap te rsi me ligjin”, shkruan këngëtarja duke e theksuar më pas se po bënte shaka, por kujt i mbushet mendja se Rezarta nuk po thumbonte dikë me këtë deklaratë.Ndalimi i Elsa Lilës, habit Rezarta Shkurta: Fajin e ka Pirro Çako“Unë Elsën e kam dashur qëkur isha fëmijë dhe do e dua përjetësisht”, shkruan më tej Rezarta shoqëruar me këngën e Elsa Lilës.

Elsa Lila fitoi zemrën e thuajse gjithë shqiptarëve ku dol për herë të parë ne festivalin e fundvitit në RTSH dhe direkt zëri i saj goditi në shënjë.Pasi fitoi çmimet kryesore në Shqipëri dhe mbi të gjitha dashurinë e publikut, Elsa u shpërngul në Itali, por vinte herë pas herë në evente të ndryshme në Shqipëri.

Elsa Lila arrestohet për trafik kokaine në Itali - GIJOTINA