Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Edhe njëherë na bën krenarë! Luiza Gega arrin në finalen e atletikës që po zhvillohet në Gjermani

Luiza Gega në finalen e atletikë që po zhvillohet në Mynih të Gjermanisë.

Atletja shqiptare ka siguruar të drejtën e pjesëmarrjes në baterinë finale me 8 garuesit e disiplinës 3000 metra me pengesa.

Pak javë më parë, Gega u rendit e pesta në Botërorin e Atletikës ku vendosi edhe rekord kombëtar.