Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

E zeze kjo e premte/ Ndahet nga jeta këngëtari shqiptar: Të mori sëmundja e keqe të ri o shpirt njeriu!

Muzikanti korçar Ilir Tasellari është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 50 vjeçare, pasi vuante nga një sëmundje e rëndë.

Arti në zi, ndahet nga jeta në moshë të re këngëtari i njohur

Lajmin e ka bërë të ditur këngëtari Devis Xherahu, i cili ka shprehur hidhërimin për largimin e parakohshëm nga jeta të muzikantit.

“Nuk dua ta besoj qe ti u largove kaq shpejt,buke e vjeter, kemi ndare kaq aktivitete dhe festa familjare bashke, kaq ore provash per tu bere keta qe jemi sot,Lamtumire miku im Ilir Tasellari.. jam i bindur qe ti do prehesh ne paqe..”, shkruan Xherahu në postimin e tij.

Devis Xherahu fiton të drejtën e këngës: Hajdutët u tërhoqën - Tv Klan