Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

E zeza nënë s’do të vesh nuse/ Makinat u bënë copa-copa, 15-vjeçarja shqiptare jep shpirt në me të rrugës në Kanada

Një vajzë 15-vjeçare me origjinë nga Kosova humbi jetën në një aks ident tra gjik në një autostradë në Kanada. Ajo është identifikuar si Veronika Gashi.

Vajza ka ndërruar jetë në vend, ndërkohë që në aks ident janë përfshirë katër automjete, dy prej tyre kanë marrë fl akë.

Ende nuk dihen shkaqet e aks identit, por dyshohet për shpejtësi tej normave të lejuara, al kooli etje. Humbja e adoleshentes shqiptare ka sjellë shumë reagime në mbarë vendin.

qirinj