Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

E thotë troç nusja e Sali Berishës: Po ndodhi një natë nuk është tradhëti, lidhje paralele po

Blogerja e njohur, Armina Mevlani ka deklaruar se para shumë vitesh, kur ajo ka nisur lidhjen e saj e gjykonte tradhtinë tepër të rëndë, ndërsa sot e mendon ndryshe.

Sipas saj tradhti do të ishte një lidhje paralele e partnerit me dikë tjetër, ndërsa nga ana se.suale nuk e sheh si tradhti nëse ndodh për nje nate.

“Jam nga ato që i fus në dy kategori të ndryshme, e para është ‘one night ’ dhe e dyta është një lidhje paralele, për mua tradhtia tamam është lidhja paralele sepse do të thotë se personi ka edhe një lidhje shpirtërore me personin tjetër, kjo është pak shqetësuese sepse do të thotë se me ty janë shkëputur disa fije lidhëse nga ana shpirtërore, që është më e rëndësishme se tjetra.

Për mua ana se.suale është mekanike kur ndodh në një tradhti në një moment të caktuar, nuk jam nga ata njerëzit që tradhtinë e shoh si gjënë më të tmerrshme që mund të ndodhi në një marrëdhënie, nëse do më ndodhte gjëja e parë do ishte të ulesha dhe diskutoja me partnerin se pse ka ndodhur.

Do pyesja edhe veten! Edhe tani në një marrëdhënie që jam kaq vjet, bëj 8 vjet, e pyes veten në të 20-tat kur u futa në lidhje e gjykoja tradhtinë dhe thoja se do thyeja shtëpinë, tani kanë kaluar vitet dhe mendoj ndryshe”, u shpreh Mevlani në emisionin “Goca dhe gra”.

Kujtojmë që Armina është në një lidhje dashurie me djalin e ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzenin, me të cilin dhe bashkëjetojnë.