Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

E sulmuan për punën në Ujësjellës, flet për herë të parë Bieta Sulo

Moderatorja Bieta Sulo ka qenë së fundmi në qendër të vëmendjes së mediave e rrjeteve sociale pas lajmit se ajo punon si specialiste në Ujësjellësin e Tiranës. Në fakt Bieta ka dhënë dorëheqjen që në vitin 2018, megjithatë komentet e kritikat ishin të shumta.

Ditën e sotme, Bieta ka folur për herë të parë mbi këtë çështje duke publikuar një lajm për deklaratën e Kryetarit të Bashkisë, Erion Veliajt.

Veliaj sqaron se Bieta ka kontribuar në UKT nga data 6 prill 2018 deri në datën 20 shtator 2018, pra gjithsej 5 muaj, kohë kur ende nuk kishte nisur projektin e saj të ri me emisionin e pasdites.

“Per ata qe dine te lexojne, dine te shkruajne dhe dine te flasin shqip”, shkruan Bieta.

Leave a Reply