Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

E papritur/ Kryeministri Edi Rama ia thotë copë në sy të resë: Sikur paske ardhur nga Hollywood, shko o vajzë shko se…

Kryeministri Edi Rama ka komplimentuar një vajzë me emrin Kiara në Vlorë. Teksa ndodhej në podium dhe po fliste bashkë me të renë në mitingun përmbyllës të fushatës elektorale të Partisë Socialiste Rama tha se me Kiarën ishte takuar shumë vite më parë.

Albania's Edi Rama breaks with the EU | New Europe

Në projector u shfaq një foto ku shihej Kiara e para disa viteve, e cila pozonte krah Ramës. Pas fjalës së Kiarës, Rama nuk i ndali komplimentet dhe tha se ajo dukej sikur kishte ardhur nga Hollywood, por në fakt ishte nga Kuçi.

“Unë kur e pashë mendova kjo është nga Hollywood-i por në fakt më dol inga Kuçi. Thashë nuk na u nda Kuçi. Shko vajzë, shko se të gjithë me Kuçin jemi,”- tha Rama.

Rama Takes his War on Media to Albanians' Phones | Balkan Insight