Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

E motra e gjeti në divan me të shoqin shqiptar/ Dalin në dritë detaje rrëqethëse për vajzën gjermane që prej 2 vitesh nuk dihet ku është

Gjermania sërish po zjen nga lajmi për vajzën Rebecca Reusch e cila prej dy vitesh nuk dihet se ku është. Ajo dy vite më parë shkoi të flinte në shtëpinë e motrës së saj, e cila është e martuar me një shqiptar me emrin Florian 29 vjeç.

Image result for rebecca reusch

Ai punon si kuzhinier, por tani lajm për mediat gjermane është se do të bëhet baba për herë të dytë. Het uesit supozojnë se ai vr au Rebekën, motrën e gruas së tij.

Ai u arr est ua dy herë dhe përfundimisht u la i lirë për mun gesë provash. Tani përveç vajzës së tyre 4 vjeçe, një fëmijë i dytë do të vijë në jetë.

Por për pol icinë në Berlin janë të bindur se Rebecca mund t’ ia ke të marrë jetën kunati i saj shqiptar, por problem janë provat. Nga detajet që u publikuan thuhet se motra e saj e kishte gjetur në divan me të shoqin.

Burimi: Bild/ Përktheu dhe përshtati: Revista Ora.

Image result for rebecca reusch